עסקים מבצעים לאורך כל הדרך שיתופי פעולה עם עסקים אחרים, כדי לקדם את הפיתוח העסקי שלהם. עיסוק בנישה נוספת או הרחבת הפעילות הקיימת, יוסיפו לחברה הכנסות.

הסכמים בין חברות

בכל התנהלות מסוג זה, מסכמים בכתב את אופן ההסכם בין הצדדים ולאחר שיש הסכמות עקרוניות על כל הסעיפים מעבירים זאת אל עורך דין מסחרי אזרחי אשר יגבש מהנתונים הללו הסכם ששני הצדדים יחתמו עליו.

לא אחת עורך הדין מבקש לבצע שינויים משפטיים בנוסח או באופן הצגת הדברים, כיוון שרק כך יהיה להם גיבוי משפטי מושלם והוא שומר על האינטרס של הלקוח שלו. לאחר ששני הצדדים מסכימים לכל מה שרשום בהסכם שיתוף הפעולה, אפשר לחתום ולברך על המוגמר.

הקמה של חברות

לצורך הקמת חברה בע"מ עורך דין מסחרי אזרחי מכין את המסמכים הרלוונטיים. הוא מקבל מידע מבעל המניות או מבעלי המניות ובהתאם לכך הוא פועל. ההכנות כוללות הכנת תקנון, חלוקה של כמות המניות לגורמים השונים שפרטיהם רשומים במסמך, או לחלופין כל המניות הן של אדם אחד.

כמו כן נקבע מי יהיו הדירקטורים ומה יהיה שמה של החברה. עורך דין מסחרי אזרחי בודק במאגרי המידע של רשות החברות אם שם זה קיים ובהתאם לצורך הוא רושם כאופציה שם נוסף, אם השם המבוקש לא יאושר על ידי רשם החברות.

הסכמי שותפות

שותפים שמחליטים לפתוח יחד שותפות רשומה או חברה בע"מ, מסכמים ביניהם את אופי ההתנהלות העתידית באמצעות הסכם שותפות. ההסכם מכיל את כל דפוסי הפעולה העתידיים, כיצד יחולקו המטלות בין שני הצדדים, מה יהיה גובה השכר שכל אחד מהם ימשוך ועל פי איזה מפתח ייקבע סכום זה. מתי הם ימשכו דיבידנדים ומה תהיה החלוקה ביניהם, האם % 50 לכל אחד, או בחלוקה אחרת וזאת בהתאם להשקעה של כל אחד בעסק.

הסכמים הם נושא מורכב וסבוך ולכן אם יש לכם צורך בכך, אתם מוזמנים להתקשר אלינו כיוון שאנחנו מתמקצעים בנושא זה ונשמח לסייע ולהכין עבורכם כל סוג של חוזה שאתם צריכים.

מאמרים קשורים

עו"ד ליטיגציה

עורך דין בוחר בהתמחות בתחום שמדבר לליבו ואחת הנישות המעניינות ביותר היא ליטיגציה וזאת עקב ההתנהלות בתחום העסקי והמסחרי שהוא

משרד עורכי דין פירוק חברות

העיסוק בנושא פירוק חברות הוא מורכב כיוון שיש לכך קריטריונים מיוחדים שקבעה רשות התאגידים בנושא זה. פירוק חברות בפועל רק