סימני מסחר הם הגדרה כוללת לסימנים שונים באמצעותם ניתן לזהות מוצרים ושירותים מסחריים כאלו ואחרים. סימנים אלו כוללים בין היתר: דמויות, סמלילים (לוגואים), מילים, ציורים ואיורים, צלילים וכדומה, והם מהווים חלק בלתי נפרד מתחום הקניין הרוחני המאגד בתוכו מגוון רחב של זכויות המיועדות לצרכי הגנה משפטית על משאבים בלתי מוחשיים.

רישום סימני מסחר – מה חשוב לדעת?

כאשר חברה מסחרית מסוימת רוצה לבדל ולייחד את שירותיה ו/או מוצריה, היא מסתייעת בין היתר בסימני מסחר כאלו ואחרים באמצעותם קהל הלקוחות יידע לזהות ולשייך אותם לפועלה של החברה. סימני מסחר אלו מהווים משאב רוחני לכל דבר ועניין על פי דיני קניין רוחני והם חייבים להיעשות בהתאם להליך רישום סימני מסחר שהוא למעשה הליך משפטי באמצעותו ניתן להגן על כל אחד מסימני המסחר בהם החברה עושה שימוש. חשוב לציין שההגנה המשפטית המוענקת על פי חוק לסימני המסחר השונים, נכנסת לתוקף רק לאחר רישומם במרשם ייעודי הפועל מטעם משרד המשפטים.

עורך דין לרישום סימני מסחר – מתי תזקקו לשירותיו?

עורך דין לרישום סימני מסחר הוא ברוב המקרים עו"ד המתמחה  בדיני הקניין הרוחני ודיני מסחר. שירותיו המשפטיים של עו"ד סימני מסחר, מיועדים לכל אילו מביניכם המעוניינים להגן על מלוא הזכויות המשפטיות המוענקות להם מתוקף החוק בהקשר של משאבים רוחניים, לרבות הגנה משפטית על סימני מסחר. 

בין יתר השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי משרד HPLAW תוכלו למצוא:

  •  שירותי ייעוץ משפטי לצורך רישום זכויות, לרבות, רישום סימני מסחר.

ושירותים משפטיים נוספים המאפשרים לבעלי חברות ועסקים לבחון את כל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותם לצורך רישום סימני מסחר והגנה משפטית על סימנים אלו.

משרד HPLAW בניהולו של עו"ד הראל פלג, הינו משרד בוטיק עם יחס אישי ואדיב, עו"ד הראל פלג, מבצע התאמה אישית עבור כל לקוח ולקוח בהתאם לצרכיו האישיים.