זכויות יוצרים הם הקניין הרוחני של אדם שפרסם מאמרים שכתב, שירים שהמציא, תמונות שצילם, סרטונים שהסריט ועוד.

קביעת זכויות יוצרים

עורך דין זכויות יוצרים מקבע עבור הלקוחות שלו את רישום הזכויות שלהם וכך הם יהיו על שמם. הדבר כולל ניסוח חוזים בנושא בעלות על זכויות יוצרים ועל נושאי קניין רוחני ספציפיים, העברת זכויות על פי החלטתו של בעל הזכויות ומתן רישיונות רלוונטיים.

זכויות יוצרים באתר האינטרנט

בכל אתר אינטרנט קיימים הרבה מאד פריטים בעלי זכויות יוצרים כמו סרטונים, תמונות, מאמרים, מלל של שירים ועוד. אף אדם אינו יכול להשתמש בזכויות היוצרים ולהשתמש בקניין רוחני זה. זו הסיבה שעורך הדין של אתר האינטרנט יוצר מעטפת של תנאי שימוש באתר האינטרנט ובו מפורט כל נושא הקניין הרוחני וזכויות היוצרים.

עורך דין זכויות יוצרים מבצע רישום זכויות יוצרים עבור ישראלים, בישראל וגם במדינות רבות אחרות ברחבי הגלובוס.

הפרת זכויות יוצרים

כאשר אדם מבצע הפרה של זכויות היוצרים, על ידי שימוש באחד הנושאים שרק לממציא יש קניין רוחני עליו, הוא יקבל מכתב התראה שינסח עורך דין זכויות יוצרים. במכתב הוא יבקש לחדול ממעשה זה לאלתר, להשמיד מידע שהוא ביצע עם מושא זכויות היוצרים. בנוסף לכך בעל הזכויות תובע פיצויים סטטוריים ללא הוכחת נזק. במקרים רבים הסכום הוא גבוה וזאת במטרה להרתיע אזרחים אחרים מביצוע מעשים זהים.

בבית המשפט עורך דין זכויות יוצרים מסביר את נסיבות הסיטואציה, מהו ההיקף של הפרת הזכויות ולאורך כמה זמן היא בוצעה. בהתאם לכך בית המשפט יקבע את גובה הפיצוי שישלם מפר הזכויות לבעל הקניין הרוחני.

עורך דין לנושא קניין רוחני

כל מה שקשור לנושא קניין רוחני ולזכויות יוצרים הוא נושא מורכב וסבוך לכן רק עורכי דין שמתמקצעים בנושא ספציפי זה, יכולים לפתור את הבעיה בדרכים משפטיות שונות ולהעניק את ההכוונה הנכונה לכל לקוח.

אם יש לכם צורך בסיוע של עורך דין זכויות יוצרים, אתם מוזמנים להשאיר כאן פרטים ומומחה ממשרדנו ישוחח אתכם בנושא זה בהקדם.

מאמרים קשורים