עסקים רבים זקוקים לליווי משפטי בנושאים הקשורים להתנהלות בעסק. בהתאם לצורך עורך הדין שהוא מומחה בנושאים עסקיים, מכין את המסמכים הרלוונטיים לקידום תהליכים שונים.

עריכת חוזים מסחריים

כאשר בעל העסק מבקש מעורך דין חוזים מסחריים להכין חוזה מסוים והוא מפרט את התוכן שאמור להיכלל בו, עורך הדין בוחן זאת באופן מעמיק ושואל את השאלות המתבקשות כדי שהחוזה יהיה מותאם במאה אחוז לצורך של הגורם העסקי. זאת מתוך שמירה קפדנית על האינטרסים שלו ומתוך ההגנה שמעניק לו עורך הדין שמלווה אותו. המטרה היא להעניק לו את כל המעטפת הנחוצה כדי שהעסקה תהיה כדאית וחוקית.

סוגים של חוזים מסחריים

קיימים חוזים שהם פנימיים בתוך החברה כמו הסכם מייסדים או הסכם שותפים לקראת הקמה של חברה בע"מ. בהסכמים הללו יש פירוט על התפקידים של כל אחד מהנפשות הפועלות בחברה, השקעות כספיות שכל אחד ביצע, חלוקת רווחים, חזון עסקי ועוד. ויש גם חוזים עם גורמי חוץ כמו לדוגמה חוזה הפצה עם חברה שעוסקת בלוגיסטיקה שהיא תהיה אחראית על כל נושא ניווט הסחורה ללקוחות הקמעונאיים או ללקוחות הקצה. כמו כן הסכמי שיתוף פעולה בין גורמים עסקיים שונים כדי לקדם מוצרים ספציפיים, כיוון ששני הגורמים הם בעלי עניין בהליך זה.

עורך דין חוזים מסחריים מכין גם הסכמי זכיינות אשר מאפשרים לזכיינים להפעיל חנויות של רשתות אופנה, חנויות נוחות, מסעדות, בתי קפה וכו'. הגורם המזכה מכתיב את התנאים המסחריים כמו העובדה שהזכיין ישלם לו מדי חודש אחוזים מהמחזור, דמי פרסום. תשלומי שכר הדירה ודמי האחזקה לקניון ישולמו על ידי הזכיין, כך הוא יהיה גם אחראי על תשלום המשכורות והזכויות הסוציאליות לעובדים ועוד.

ההקפדה של כל אחד מהסעיפים היא רבה והיא חשובה ביותר כדי שאם בעתיד יהיה צורך לפתוח את החוזים מסיבות כאלו ואחרות, לא יהיו הפתעות שאינן תואמות את קו החשיבה של אחד מהצדדים.

אם יש לכם צורך בהכנת חוזים, עורך דין חוזים מסחריים לשירותכם. השאירו כאן את הפרטים והוא ישוחח אתכם בהקדם.

מאמרים קשורים