אנשים פרטיים ואנשי עסקים זקוקים בצמתים רבים בחייהם לאופציה של ליווי משפטי. ההיבט המשפטי אינו עניין של מה בכך ולכן קיימת חשיבות רבה, לא לחתום על חוזים ולא לבצע צעדים שונים ללא בדיקה מעמיקה של עורך דין, שעוסק בתחום המשפטי הרלוונטי.

קבלת חוות דעת משפטית

כאשר אדם מעוניין להקים חברה באמצעות עורך דין שעוסק בתחום זה, חשוב שיקבל עו"ד ייעוץ משפטי ובמיוחד אם מדובר בעסק הראשון שלו והוא חסר ניסיון בניהול של חברה. עורך הדין יסקור בפניו כמה רבדים הקשורים בניהול השוטף של החברה ובאחריות הרבה על כתפיו. רק לאחר מכן, יחליט הלקוח אם הוא מעוניין לקדם את התהליך החשוב.

הקמה וליווי של חברת סטארט אפ

אם מדובר בחברת סטארט אפ הוא יקבל ליווי ייעודי למטרה זו, לאור המורכבות של תהליך זה כיוון שהוא כולל כמה סבבי השקעה של משקיעים, ללא התמיכה הפיננסית שלהם או של אחרים, לא יהיה אפשר לקדם את תהליך הפיתוח של החברה.

צעד חשוב נוסף בדרך להצלחה הוא רישום הפטנט באמצעות רשות החדשנות. מדובר בהליך שאורך כמה חודשים וכולל בדיקה ראשונית, כדי לוודא שלא קיים מוצר זהה ולאחר מכן עו"ד ייעוץ משפטי מקבל מהרשות תשובה אם יש אפשרות לרשום פטנט זה בישראל.

אם המגמה היא בעתיד למכור מוצר זה גם בעולם, מעביר עו"ד ייעוץ משפטי את הבקשה הרלוונטית לכל אחת מהמדינות שמוצר זה מתאים לתושביה, על פי דפוסי ההתנהלות בממשל של מדינה זו.

הסכמים בין גורמים שונים וליווי של עו"ד ייעוץ משפטי

עורך הדין עורך הסכמים שונים בין שני אנשים יותר או בין גופים עסקיים, כמו הסכם מייסדים, בעלי מניות ועוד. בכל אחד מההסכמים הללו מתבצעת בדיקה מעמיקה של כל סעיפי ההסכם וזאת כדי להגן על האינטרסים של הלקוח, כך שההסכם שייחתם יותאם לרצונו ויהיה מקובל על שני הצדדים.

בכל נושא שיש לבדוק משפטית, חשוב לפנות לעורך דין מומחה בנישה הספציפית. אנחנו נשמח לסייע לכם בכל תחום שבו אנו עוסקים ולהעניק לכם את מלוא המעטפת הנדרשת לעסקה מוצלחת.

מאמרים קשורים

עורך דין הסכם שותפים

כמה עולה הסכם סודיות

הסכם סודיות נערך על ידי עורך דין מסחרי שזה תחום המומחיות שלו. לכן הוא יודע באופן מדויק אילו סעיפים יש

עורך דין הסכם שותפות

הסכם שותפות לא רשומה

שותפות מוקמת בדרך כלל לצורך הקמה ותפעול של עסק בתחום מסוים. ללא קשר לנושא בו יפעל העסק, על השותפים לקבוע

הסכם FINDER

עורך דין זכויות יוצרים

זכויות יוצרים הם הקניין הרוחני של אדם שפרסם מאמרים שכתב, שירים שהמציא, תמונות שצילם, סרטונים שהסריט ועוד. קביעת זכויות יוצרים