דיני קניין רוחני מהווים חלק בלתי נפרד מתחום המשפט האזרחי – מסחרי, והם נועדו להסדיר בחוק את כל ההיבטים הנחוצים לצרכי הגנה על משאבים שאינם מוחשיים. תחום זה חולש למעשה על ארבעה תחומי קניין רוחני עיקריים וביניהם:

  1. פטנטים
  2. סימן מסחרי
  3. עיצובים ו/או מדגמים
  4. זכויות יוצרים

שירותיו של עורך דין חוזים בנושאי קניין רוחני

התשובה לשאלה המופיעה בראש העמוד: למה נחוץ להיעזר בעורך דין חוזים בנושא קניין רוחני, טמונה בהיקף השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורך דין חוזים בנושאי קניין רוחני, כאשר אחד מהשירותים הוא עריכת הסכם סודיות מסוג NDA. הסכם זה נועד לאפשר ליזמים או ממציאים לחשוף את כל המידע הרלוונטי בפני צד שני המביע עניין ברעיון/מיזם, וכל זאת מבלי לחשוש לכך שהצד השני יעשה שימוש במידע אליו הוא נחשף. ניסוח ועריכה של הסכם סודיות מסוג NDA נחוץ לכל אילו מביניכם המעוניינים להגן בצורה הטובה ביותר על זכויות הקניין הרוחני על הרעיון/מיזם במסגרת הליכי איתור משקיעים ברעיון/מיזם, כאשר ניסוח ועריכת ההסכם באופן כזה המגן על מלוא זכויות הקניין הרוחני, היא אחת מהתשובות לשאלה למה נחוץ להיעזר בעורך דין חוזים בנושא קניין רוחני.

בנוסף, חשוב לציין את העובדה שהגנה על זכויות קניין רוחני מתחילה עוד בהגנה על הרעיון/פטנט/המצאה וכדומה במסגרת יחסי עובד מעביד וזאת לנוכח העובדה שבתי המשפט לענייני עבודה נדרשו לא אחת לפסוק בסוגיות הקשורות לגבי הבעלות על זכויות יוצרים במסגרת יחסי עובד מעביד.

ניסוח הסכמים מסחריים בעולם החדשנות

פיתוחי הטכנולוגיה של השנים האחרונות הובילו לצורך בהגנה משפטית על רעיונות ומיזמים טכנולוגיים כאלו ואחרים במסגרתם הממציא/יזם נדרש לעריכתם של הסכמים מסחריים מורכבים ומסועפים באמצעותם ניתן להגן על מלוא זכויותיו כבעל קניין רוחני של הרעיון/מיזם. במקרים אלו, קיימת חשיבות רבה לשירותיו של עורך דין חוזים המתמחה בדיני חוזים ובכל ההיבטים המשפטיים הנלווים לכל סעיף וסעיף בחוזה מסחרי כזה או אחר המיועד לצרכי הגנה משפטית מיטבית על זכויות הקניין רוחני.

היוועצות מוקדמת עם עורך דין חוזים בנושאי הגנה על זכויות קניין רוחני, תאפשר לכם להיחשף לכל סוגי ההסכמים המסחריים הנחוצים לכם לצורך הגנה משפטית מרבית על זכויות הקניין הרוחני. כמו כן, חשוב לציין את העובדה שכל ניסוח מוטעה של כל אחד מסעיפי החוזה, עלולים להוביל לאובדן ההגנה המשפטית על הזכויות ואף לגרום לנזקים כספיים משמעותיים לבעל הזכויות. אי לכך, קיימת חשיבות רבה לשכירת שירותיו של עורך דין מומחה בתחום דיני חוזים.

במשרד עורכי הדין הראל פלג, תוכלו להיוועץ בכל נושא משפטי הקשור לתחום דיני חוזים בהקשר של דיני קניין רוחני והגנה מלאה על זכויות קניין רוחני. לפרטים נוספים בנושא אתם מוזמנים ליצור קשר כאן.

מאמרים קשורים

עורך דין חוזה שכירות

יעוץ וסיוע משפטי

כל אדם ובמיוחד אנשי עסקים זקוקים מעת לעת לחוות דעת משפטית לגבי התנהלות במצבים שונים. מי שאינו משפטן אינו מודע