איש מכירות אשר משקיע את כל מרצו במכירת מוצרים של חברה מסוימת, מבקש לחתום איתה על הסכם, כדי לקבל עמלות שיווק הוגנות וכדי לקבל את התמורה שנקבעה במועד. עבור הנושאים הללו ונושאים נוספים אשר קשורים בכך, יש לחתום על הסכם עמלת מכירות.

חתימת חוזה אצל עורך דין

עורך דין אשר מתמקצע בנושא חוזים מכין הסכם עמלת מכירות אשר כולל נושאים חשובים כמו פרוט העמלות עבור המוצרים שונים, כיוון שלפעמים קיימות כמה קטגוריות ועבור כל אחת מהן יש תשלום אחר. כמו כן ייקבע המועד שבו הסוכן יקבל את הסכומים המגיעים לו על פי התחשיב החודשי, אם יקבל זאת בהעברה בנקאית, או בכל דרך אחרת ומתי.

בנוסף לכך בהסכם זה תפורט שיטת המכירה ביום יום, האיסור על ביצוע מכירה באופן מקביל של מוצרים נוספים ובמיוחד לא של אלו שמייצרים או משווקים הגורמים המתחרים בשוק זה. האחריות שנושא על כתפיו מי שחתום על הסכם עמלת מכירות, העובדה שלא קיימים ביניהם יחסי עובדי מעביד וסעיפים נוספים.

החוזה כולל גם את גובהם של הפיצויים המוסכמים וזאת אם אחד מהצדדים הפר את ההסכם.

חשיבותו של הסכם עמלת מכירות

במקרים רבים אנשי מכירות מסכמים דברים מסוימים עם הנהלת החברה, אך יש לכך כמה זוויות ראייה או אפשרויות של הבנה ולכן כל אחד מהצדדים רואה את הדברים אחרת. כאשר התמורה הכספית אינה תואמת את החישוב של הסוכן קיימת התמרמרות.

זו הסיבה שעורך דין המיומן בתחום זה מבצע מתחילת הדרך הסכם מפורט ביותר הכולל כל תרחיש אפשרי וזאת כדי להעניק את מלוא המעטפת ואת כל הפתרונות בכל מקרה שעלולה לצוץ בעיה או מחלוקת שעלולה להתגלות.

כאשר קיים הסכם עמלת מכירות עם עקרונות ברורים לגבי תוואי הדרך, יש מענה לכל מקרה שעלול לקרות ולכן יש לפעול על פיו.

אם אתם מעוניינים שעורך הדין המנוסה יכין עבורכם הסכם מסוג זה, השאירו כאן את הפרטים שלכם ונשוחח אתכם בהקדם, כדי להבין את כל הפרטים הרלוונטיים של הצדדים וכל הנתונים.

מאמרים קשורים