על מנת לאפשר לחברה להתנהל באופן יעיל ומדויק יש לערוך הסכם בעלי מניות אשר מבטיח הסדרה מיטבית של היחסים בין הצדדים השונים ומתייחס אל זכויות וחובות של כל אחד מהם על מנת למנוע אי הבנות ומחלקות בהמשך.

מה הוא הסכם בעלי מניות?

כאמור, הסכם בעלי מניות נועד להגדיר את מערכת היחסים בין בעלי המניות שבחברה תוך הסדרה כלכלית, משפטית ועסקית. ההמלצה היא לערוך את הסכם זה מוקדם ככל האפשר אך יחד עם זאת ניתן לנסח אותו בכל שלב וחיי החברה.

חוזה בעלי מניות יכול להיות בעל פה או בכתב – אך ההמלצה היא לעלות אותו באופן מסודר על כתב ובליווי וייעוץ משפטי של עורך דין חוזים. סיוע של עו"ד הבקיא בתחום יוכל למנוע אי הבנות ולהסדיר סכסוכים בעת הצורך.

על מה שמים דגש בחוזה מניות?

יש מספר קווים מנחים אשר מאפיינים כל הסכם בעלי מניות:

שימו לב, אנשים רבים בוחרים להוריד נוסח קיים של חוזה בעלי מניות מוכן מהאינטרנט אך לא לוקחים בחשבון כי למרות המנחים הקבועים בהסכמים יש המון פרמטרים שיש להתחשב בהם כמו – מטרת ההסכם, אילוצים אינדיבידואלים, אינטרסים של כל אחד מהצדדים ועוד. אי דיוק בניסוח החוזה עלול להביא לבעיות רבות בעתיד שיקשו על ניהול של החברה.

עורך דין הסכם בעלי מניות

חוזה בעלי מניות עם עו"ד הראל פלג

כאמור הסכם בעלי מניות מאפשר להסדיר את היחסים בין הצדדים השונים תוך שמירה על האינטרסים של כל אחד. הסכם סטנדרטי אינו מספיק מהסיבה הפשוטה שחוזה זה צריך להיות מתואם באופן אישי ופרטני אל כל השותפים ולכן יש לערוך הסכם זה באמצעות עורך דין הסכם בעלי מניות הראל פלג שיספק שקט נפשי ורוגע לכל הצדדים מתוך ידיעה שכל שזכויותיהם והאינטרסים של כולם שמורים היטב.

לתיאום פגישת ייעוץ צרו קשר: