בטרם הכניסה לשותפות בין שני צדדים יש צורך בהסכם שותפים על מנת לעגן את כל ההסכמות בין שני הצדדים, לרבות החובות והזכויות של הצדדים, בהסכם התקשרות משפטי ועסקי בין הצדדים, תוך כדי התחשבות במאפיינים הייחודיים של כל אחד מהשותפים ושל הפעילות העסקית. הסכם השותפות מהווה בסיס יציב לשותפות יציבה, הסכמי השותפות יכולים להיות בעלי אופי של ניהול עסקים במשותף, רכישת קרקעות ועוד.

מה כוללים הסכמי שותפים?

 הסכמי שותפים כוללים כמה סעיפים חשובים ועיקריים אשר מופיעים בכל הסכם שותפים. סעיפים אלו כוללים בין היתר:


הגדרת מטרות השותפות – בסעיף זה יש להגדיר את מטרות השותפות העיקריות בין השותפים. הגדרת המטרות הן לרוב עסקיות אך יכולות להיות אישיות בתנאי שהן מקובלות על השותפים והן חלק מהגדרת השותפות.
הון השותפות – בסעיף זה מצהירים בהסכם השותפים את ההון המשותף של השותפים ומציינים את אחוז השותפות ברווחים וההפסדים של כל אחד מהשותפים.
תקופת השותפות – בסעיף זה יפורט תקופת השותפות בין השותפים. במידה ותקופת השותפות מוגבלת יש להסדיר זאת בהסכם השותפים בסעיף תקופת השותפות על מנת להסדיר מצב של בו השותפות מתפרקת ועל מנת לחסוך עלויות מיותרות ומריבות בשלבים מאוחרים יותר.
ניהול השותפות – בסעיף זה יפורטו התנאים וההתנהלות של כל אחד מהשותפים. תנאי קבלת השותפים החדשים, תנאי הגדלת והקטנת הון השותפות, הסדרת מינויים של בעלי תפקידים בתוך השותפות עצמה, החלטות בתוך השותפות ועוד.
חלוקת העבודה בין השותפים – בסעיף זה חלוקת העבודה בין השותפים צריכה להיות ברורה ומסודרת על מנת למנוע ויכוחים מיותרים. בנוסף לכך, חלוקת העבודה בין השותפים מפרטת את "סדר יומו" של כל שותף.
התחייבות השותפים – בסעיף זה על השותפים בהסכם להתחייב לא לפעול בניגוד אינטרסים ואף ליידע על כל ניגוד אינטרסים שיש. כמו כן, יש לנהוג ביושר ובנאמנות אחד כלפי השני.

עורך דין הסכם שותפים

הסכמי שותפים עושים עם עורך דין המתמחה בניסוח הסכמים

 הסכמי שותפים הם הסכמים משפטיים חשובים אשר מתבצעים אצל עורך דין המתמחה בניסוח הסכמים. הסכמים אלו מפרטים ומגדירים את חלוקת התפקידים של כל שותף. הסכמי שותפים המנוסחים נכון חוסכים בהוצאות משפטיות אשר עלולות להיגרם ללא הסכם שותפים, במקום שבו קיים סכסוך בין אחד מהשותפים ההסכם מעגן את כל התחייבויות השותפים, זכויותיהם וחובותיהם. כך שעם הסכמי שותפים המנוסחים נכון ניתן לחסוך הוצאות מיותרות ועוגמת נפש.

הסכם שותפים עושים אצל עו"ד הראל פלג

במשרד עו"ד הראל פלג שהינו משרד בוטיק בניהולו של עורך דין הסכם שותפים, המתמחה בין היתר בתחום החוזים וההתקשרויות המסחריות מזה למעלה מעשרים שנה ניתן לקבל בהתאמה אישית הסכמי שותפים תוך שמירה על האינטרס של הלקוח, בין אם מדובר על אדם פרטי, חברה או כל גוף משפטי אחר. משרד עו"ד הראל פלג, מציע מגוון שירותים משפטיים לפרטיים, עסקים וחברות שונות בתחום החוזים וההתקשרויות המשפטיות תחת קורת גג אחת.

לתיאום פגישת ייעוץ צרו קשר: