חתימה על חוזה מחייבת את שני הצדדים לשמור, לכבד ולבצע כל מה שכתוב בו. לכן לפני כל חתימה על חוזה יש לבצע חשיבה ובדיקה ורק לאחר שהכול תקין, לחתום על כך.

חתימת חוזים

במהלך הפעילות העסקית, עסקים חותמים על חוזים בתחומים רבים. זה יכול להיות שיתוף פעולה עם גורם מסחרי, הסכמים עם עובדים מן השורה ועובדים שנמצאים בתפקידים בכירים ובמשרת אמון, הסכם שכירות ועוד.

בכל אחד מהחוזים הללו קיימים אין ספור סעיפים שיש לבחון כל אחד מהם באופן מדוקדק. לכן שיטת העבודה המומלצת היא לשכור את שירותיו של עורך דין שיעניק לחברה ייעוץ משפטי דיני חוזים. לאור היקפי הפעילות והצורך בכך לעיתים תכופות, חברות רבות מעסיקות יועץ משפטי בריטיינר וכך הם נהנים מהליווי ומההכוונה המשפטית שלו.

בדיקה של החוזים

לא אחת החברה מקבלת חוזה לחתימה מחברה אחרת בנושא הפצה, ייבוא ושיתופי פעולה שונים. עורך הדין הראל פלג שהוא יועץ משפטי דיני חוזים, בעל ידע וניסיון רב, בוחן את החוזה על כל היבטיו והשלכותיו ובהתאם לכך משוחח עם עורך הדין של הצד השני, כדי ליצור ניסוח אחר של סעיפים מסוימים כך שהלקוח שלו לא ייפגע.

יש מקרים שבהם במהלך ייעוץ משפטי לגבי פרטי החוזה, עורך הדין ימליץ ללקוח שלו שלא לחתום על החוזה, כיוון שיש בו סעיפים דרקוניים שעלולים ליצור בעיות בעתיד. זו הסיבה שקיימת חשיבות כה רבה לקבלת ייעוץ משפטי דיני חוזים, כדי לא לבצע טעויות שיעלו לחברה לאחר מכן כספים רבים.

הכנת חוזים עסקיים

עורך דין מסחרי הראל פלג אשר עוסק בכל מה שקשור להסכמים מסחריים, מלווה את הלקוח ומכין עבורו הסכם מייסדים, הסכם בעלי מניות, או הסכם של המשקיעים, על פי מה שנחוץ בכל חברה. הוא מעניק בסעיפים הרלוונטיים את כל המעטפת שנחוצה לחברה. זאת כיוון שעו"ד חושב על כל סיטואציה שעלולה לקרות בעתיד ובכל תרחיש וקובע את דרך ההתנהלות בכל מקרה ומקרה.

קניין רוחני

חברה שיש לה רעיון מבריק הקשור בתחום העיסוק שלה, פטנט או המצאה, עורך הדין מלווה אותה בכל תהליך הרישום במשרדי רשות הפטנטים בישראל ואם יש צורך גם ברשות הפטנטים במדינות נוספות באופן פרטני. עורך הדין עוקב אחר כל התהליך עד קבלת האישורים הרלוונטיים המעניקים ללקוח את הקדימות בנישה זו.

אם אתם זקוקים לייעוץ משפטי מקיף ומעמיק, נשמח אם תיצרו אתנו קשר לתיאום פגישה עם עורך דין לעריכת חוזים הראל פלג.

מאמרים קשורים