מחקרים ופיתוחים שייכים לעולם החדשני, הטכנולוגי והמתקדם בו מתקיימות מנעד רב של חברות שונות הפועלות למען פיתוח וייצור טכנולוגיה ומוצרים חדשניים. בשל כך, חברות אלו נדרשות להתאים את עצמן אל הקדמה ההולכת ומתפתחת בתחומים שונים כגון המדע, בריאות וטכנולוגיה.

מהם הסכמי מחקר ופיתוח (R&D)

הסכם מחקר ופיתוח הנו הסכם שמטרתו ביצוע מחקר ופיתוח משותפים למוצר או לתהליך, על פי פרוטוקול פיתוח המגדיר את מטרות המחקר והפיתוח, תחום המחקר, אבני הדרך להשגת היעד. הסכם המחקר והפיתוח כולל בין היתר חלוקת הביצוע של כל צד בהסכם, שיתוף הפעולה בין הצדדים בהעברת ידע זה לזה או בקבלת זכויות בקנין רוחני, הנחוצים להם לביצוע מחקר ופיתוח, או שיתוף פעולה כאמור לשם העברת ידע או זכויות כאמור לצד שלישי שיבצע בעבורם תכנית מחקר ופיתוח, רכישת ידע טכני הנדרש למען יישום הפעילות. יעיתים הסכמי המחקר והפיתוח כוללים תנאים בשיווק המוצר או התהליך שפותחו במסגרת הסכם המחקר והפיתוח וכן שיווק מוצר שיוצר או תהליך שיושם במסגרת שימוש בתוצאות מחקר ופיתוח;

עורך דין הסכמי מחקר ופיתוח

מתי כדאי לשכור עורך דין המתמחה בתחום המחקר והפיתוח?

לאור אופי הפעילות נכון לפנות לעו"ד המתמחה בתחום הסכמי מחקר ופיתוח עם התגבשות הרעיון וניסוח פרוטוקול המחקר ובטרם כניסה למחקר.

כיצד בוחרים עורך דין מומחה בתחום המחקר והפיתוח?

כדי לבצע בחירה מושכלת של עורך דין אשר מתמחה בתחום של הסכמי מחקר ופיתוח, עליכם לתת ביטוי לוותק ולניסיונו של עורך דין המתמחה בתחום עריכת הסכמי מחקר ופיתוח, לבדוק כי העורך דין יודע לערוך הסכמים מסוג זה. כמו כן, וודאו את הצלחותיו בתחום והתאימו את תקציב עורך הדין לתקציב הכולל של חברתכם. בחירה בעורך דין איכותי, תסייע לכם בהבנה מעמיקה יותר בכל הקשור לשכר של צוות הפיתוח, לחומרים הדרושים עבור המחקר, לעריכת החוזה, לחישוב סך המחיר של השקעתכם ושיתוף הפעולה שלכן ולנכסים הלא מוחשיים אשר יירכשו לצורכי הפיתוח.

הסכמי מחקר ופיתוח (R&D) עם עו"ד הראל פלג

חוזה המחקר ופיתוח הינו הסכם בעל מורכבות רבה ואינו דבר שיש להקל בו ראש. ניסוח אשר אינו מדויק בהסכם כזה עלול להשפיע על הצורה בה תנוהל החברה. לנוכח כל האמור, אם אתם מחפשים לערוך הסכם מחקר ופיתוח באופן אשר יבטיח לכל הצדדים את ההגנה והביטחון המרבי, ידע על זכויות קנייניות אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדו של עו"ד הראל פלג בעל ניסיון רב בכל הקשור לניסוח ומעבר על חוזי מחקר ופיתוח. עו"ד הראל פלג ידאג להקפיד על כל הפרטים הקטנים בניסוח הסכם תוך שמירה על אינטרסים של החברה.
משרדו של הראל פלג עורך דין חוזים והסכמים, הינו משרד בוטיק עם יחד אישי ואדיב, עו"ד הראל פלג, מבצע התאמה אישית עבור כל לקוח ולקוח בהתאם לצרכיו האישיים.

לתיאום פגישת ייעוץ צרו קשר: