לא משנה אם אתם נכנסים לעסק עם שותפים שהם חברי ילדות שלכם, או קרובי משפחה – "יהיה בסדר" הוא ביטוי שאסור לערב במערכות יחסים עסקיות וחתימה על הסכם שותפות היא הכרחית על מנת לנהל עסק יציב ומשגשג .

הסכם שותפות הוא חוזה אשר נחתם על ידי שני צדדים או יותר שאינם מקימים חברה אך מעוניינים להתאגד כשותפות לצורך הפקת רווחים במסגרת שיתוף פעולה עסקי. בכל שותפות מומלץ לבצע הסכם שותפות אשר ימנע סכסוכים ומחלוקות מבעוד מועד ויוכל להגדיל את הסיכויים לשגשוג ורווחים לכל הצדדים ויעניק לכל הצדדים תחושת ביטחון, יציבות ושקט נפשי. הסכם זה מסדר את מערכת היחסים המשפטית בין השותפים הכולל את כל הזכויות והחובות שלהם במהלך הפעילות העסקית ולא פחות חשוב מכך בעת סיום היחסים והיפרדות השותפים. בהעדר הסכם שותפות מחלוקות רבותת עלולות להתעורר בעקבות שאלות שנותרות ללא מענה – על ידי מי תמומן הפעילות, חלוקת רווחים ועבודה ועוד. הסכם שותפות מיישב ומונע מחלוקות מסוג זה.

סוגיות חשובות שרצוי לעלות בהסכם שותפות:

חלוקת תפקידים: רצוי להגדיר במסגרת חוזה שותפות את חלוקת התפקידים בין השותפים תוך פירוט והגדרת התחומים, האחריות והיקף העבודה המצופה מכל אחד מהשותפים.
חלוקת רווחים והפסדים: באיזה אופן הרווחים וההפסדים יתחלקו בין השותפים .
מימון הפעילות: באיזה אופן תמומן הפעילות העסקית – הלוואה, גיוס משקיעים, הון עצמי וכו'.
ערבויות: באיזה אופן יערבו השותפים לחובות השותפות העסקית.
מכירת חלק בשותפות: במידה ואחד השותפים מחליט למכור את חלקו צריך לראות כיצד הדבר יתבצע מבלי לפגוע באינטרסים של השותפים שנשארים והאם תינתן להם זכות קדימה לרכישה.
פירוק השותפות: במידת הצורך כיצד פירוק השותפות יתבצע.
הסכם סודיות ואי תחרות: במידה ואחת הצדדים ימכור את חלקו או פירוק שותפות המטרה היא למנוע תחרות בין השותפים על ידי הקמת עסק מתחרה או שימוש במידע הסודי של השותפות העסקית בין הגורמים המעורבים.

עורך דין הסכם שותפות

חוזה שותפות בליווי עורך דין הראל פלג

אין ספק כי חוזה שותפות עלול להתגלות כנושא רגיש במיוחד אם מדובר בקרובי משפחה וחברים אך גם אם אלה רק מכרים, לכן מומלץ מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין חוזים מקצועי ומנוסה בתחום. הסכם שותפות הנכתב באופן מקצועי על ידי עורך דין הסכם שותפות יכול למנוע שיתוק פעילות עסקית, מחלוקות בין השותפים וחיכוכים שונים שיובילו לתוצאות פחות רצויות לעסק.עורך דין הראל פלג מתמחה מזה 20 שנה וניסוח הסכמי שותפות בהתאם לסוג שותפות והמטרות העסקיות של לקוחותיו. עו"ד הראל פלג מבטיח לכם ליווי וייעוץ משפטי שיוביל להגנה המקסימאלית על האינטרסים שלכם.

לתיאום פגישת ייעוץ צרו קשר: