הסכם השקעה הוא מסמך משפטי בעל מורכבות והשלכות רחבות ולכן חשוב לתכנן אותו בקפידה רבה ולפנות לייעוץ משפטי של עורך דין המתמחה בחוזים. מאמר זה יענה באופן תמציתי על שאלות הבאות – מה הוא חוזה השקעה, אילו פעולות יש לבצע לפני חתימה?

מה הוא הסכם השקעה?

חוזה השקעה הינו מסמך אשר נחתם בין משקיע לבין החברה ומתייחס לנושאים משפטיים ומסחריים הקשורים לאופן ביצוע העסקה. הסכם זה מתייחס לפרמטרים רבים כמו – מה הם התנאי להשקעה? מה הוא הסכום שיושקע בחברה? אילו זכויות יוענקו למשקיעים? אילו זכויות יוותרו? מה היא ההשפעה של ההשקעה על העובדים? ועוד.

השלבים אל חוזה השקעה

1. סכום ההשקעה – גזירת שווי החברה הינה אחת משלביה הראשונים בהסכם השקעה. שווי החברה נקבע על פי הסכמת כל הצדדים על פי הערכת שווי. שווי החברה המוערך הוא שיקבע את סכום ההשקעה והתמורה עבורה.

2. אבחון אופייה של העסקה – מה הם הסיכונים הטמונים בהשקעה? מה היא איכות המוצר, הפוטנציאל, הערכת סיכויי הצלחה, כדאיות, סכום ההשקעה, רווחים פוטנציאלים ועוד.

3. סוג המשקיע – רצוי שהמשקיע יהיה בעל יכולת למנף את הפעילות הכלכלית, למשל משקיע עם קשרים בתחומי העיסוק של החברה.

עורך דין הסכם השקעה

סעיפים חשובים ליזמים ומשקיעים בהסכם השקעה

אחת הסיבות שלא ניתן להגדיר מראש סעיפים בחוזה השקעה היא שהסכם זה הוא בעל פרמטרים רבים אשר משתנים מעסקה לעסקה ולכן נדרש עורך דין הסכם השקעה שיוכל להתאים את הסכם ההתקשרות באופן ספציפי. בעת תכנון וניסוח חוזה זה יש להקפיד על נושאים וסעיפים חשובים כמו-

הסכם השקעה רק עם עו"ד הראל פלג

עורך דין הסכם השקעה עם הראל פלג מאפשר ללקוחותיו ליהנות מניסיון עשיר יותר מ20 שנה הכוללות הצלחות מגוונות. משרדו יעניק לכם שירות אמין, אדיב ומקצועי בסטנדרטים הגבוהים ביותר. אם אתם מחפשים עו"ד להסכם השקעה אתם מוזמנים לפנות למשרדו של עו"ד הראל פלג וליהנות משירות הוגן, אישי ומקצועי.

לתיאום פגישת ייעוץ צרו קשר: