תורת ה"פיינדרים": 7 עקרונות בהסכמי תיווך

חברות המבקשות סיוע בגיוס הון, לקוחות ומשקיעים פונות למתווכים עסקיים. מהו תיווך עסקי ומה חשוב לדעת לפני חתימה על הסכם בנושא? מהו הסכם תיווך, מהם המרכיבים החיוניים בהסכם מסוג זה? כיצד הפסיקה רואה את "המתווך" והאם הוא צריך להיות אקטיבי על מנת לקבל את המגיע לו? זאת ועוד...

לכתבה המלאה >

הסכמי פיינדר - טור דעה פסקדין

בעקבות פרשת הצוללות: 7 עקרונות חשובים בהסכמי תיווך (FINDERS AGREEMENT). לאחרונה פורסם כי המתווך בעסקת רכישת הצוללות בין ישראל לגרמניה צפוי להרוויח עמלה של מליוני שקלים. מהו תיווך עיסקי, מהם המרכיבים החיוניים בהסכם מסוג זה, כיצד הפסיקה רואה את "המתווך" והאם הוא צריך להיות אקטיבי על מנת לקבל את המגיע לו, מה חשוב לדעת לפני חתימה על הסכם בנושא בין אם אתה החברה ובין אם אתה המתווך?

לכתבה המלאה >

"למה שאשלם? אני רק היבואן! (כלכליסט 13 בדצמבר 2015)

לא פעם נדרש המפיץ לפצות עבור נזק גוף שנגרם כתוצאה מפגם במוצר שהוא מייבא, אף על פי שחוק האחריות למוצרים פגומים, קובע כי "יצרן חייב לפצות את מי שנגרם לו נזק גוף כתוצאה מפגם במוצר שיצר". למרות העובדה שהיבואן מעולם לא חווה את תהליך פיתוח המוצר או היה שותף לתהליך ייצורו, על פי חוק, ייחשב היבואן כיצרן לכל דבר ועניין. על מנת לממש את חלומכם ולייבא לארץ את "הלהיט הבא", עליכם לדאוג שברשותכם הסכם המכיל את כל הסוגיות החשובות בהתקשרות עם ספק. זכרו: הסכם הפצה למעשה קובע את מערכת היחסים העתידית בין הספק למפיץ ועל כן לא כדאי להקל בו ראש.

לכתבה המלאה >

בעל הנכס הפר את ההסכם וניסה לבטלו ביהמ"ש צידד ברוכשת (כלכליסט 26 באפריל 2016)

בעקבות מודעה שפורסמה בעיתון, החלה חברת "טלנכסים" לנהל משא ומתן לרכישת נכס בגליל מחברת "נחל שרך תיירות" ומנהלה. בשנת 2011 נחתם בין הצדדים הסכם שמטרתו הייתה ליצור שותפות סגורה ושווה בין הרוכשת למוכרים באשר לנכס. על פי ההסכם, הרוכשת התחייבה להעמיד לטובת המוכרת הלוואה של 750,000 ש"ח, תמורת הקצאת חצי ממניות החברה. בנוסף, מנהל החברה התחייב שלא לבצע כל פעולה העשויה לחייב את החברה ללא הסכמת הרוכשת, והצדדים אף סיכמו על מינוי מנהל נוסף מטעם התובעת. עם זאת, מחלוקת כספית בין הצדדים גרמה לכך שבשנת 2012, מנהל החברה שלח לרוכשת מכתב בו הודיע לה על ביטול ההסכם. הרוכשת דרשה לאכוף את ההסכם, ולאחר התכתבויות רבות, החליטה לפנות בשנת 2015 לעזרתו של בית המשפט המחוזי בחיפה, בבקשה שיורה על אכיפת ההסכם.

לכתבה המלאה >

לתיאום פגישת ייעוץ צרו קשר: