בוררות בינלאומית הינה שיטה לגישור ויישוב סכסוכים בין הצדדים לטובת הסכמי מסחר בינלאומיים. זה הוא מעין חוזה לפיו הצדדים השונים מסכימים להביא את הסכסוך ביניהם להכרעת בורר כאשר מינוי הבורר יתבצע בהתאם לחוקים שעליהם הסכימו כל הצדדים.

יתרונות של הליך בוררות בינלאומית

בחירת הבורר – בניגוד מתהליך בית משפט, הבורר שמכריע בסוגיה בין הצדדים הוא למעשה נבחר על ידי אותם צדדים שנותנים בו את אמונתם.

סודיות – הליכי הבוררות מתנהלים בדיסקרטיות ואינם חשופים לרשות רבים. ישיבות בוררות בינלאומית מתקיימות בדלתיים סגורות ועל בעלי הדין חל איסור פרסום וחשיפה לתקשורת.

יעילות – בוררות בינלאומית הינה הליך יעיל, מהיר ובדרך כלל גם זול מניהול בית משפט אשר עלול להימשך שנים.

אין צורך במומחים– כיוון שהליכי בוררות בינלאומית מאפשרים בחירת בורר בעל התמחות בנושא המחלוקת זה עשוי לחסוך עלויות הקשורות לעדויות של מומחים.

הליך גמיש – לעומת ההליכים בבית משפט, בוררות בינלאומית מתאפיינת באווירה נינוחה ולו"ז גמיש בהתאם לבקשות הצדדים.

זהות הבורר– להבדיל מבית משפט שלא ניתן להחליט מי יהיה השופט ואופיו בבוררות בינלאומית ניתן לקבוע מספר בוררים שידונו בסכסוך ולהוסיף קריטריונים שונים כמו ניסיון מקצועי מוכח, התחייבות לזמינות, ידע בחוקים, שפות ועוד.

הראל פלג – ייעוץ וליווי משפטי בנושא בוררות בינלאומית

משרדו של עורך דין חוזים הראל פלג הוא עורך דין בינלאומי המספק ליווי וייעוץ משפטי בנושא בוררות בינלאומית עבור חברות וארגונים וכן דרך הראל פלג תוכלו להכין הסכמי בוררות בינלאומיים תוך התחשבות מלאה באינטרסים שלך. אם אתם מחפשים לקבל ייעוץ בנושא בוררות בינלאומית אנו מזמינים אתכם לפנות לעו"ד הראל פלג וליהנות משירות מקצועי, אמין ואישי.

לפגישת ייעוץ ללא עלות צרו קשר: