עורך דין בוחר בהתמחות בתחום שמדבר לליבו ואחת הנישות המעניינות ביותר היא ליטיגציה וזאת עקב ההתנהלות בתחום העסקי והמסחרי שהוא מאד מרתק.

נושאים מסחריים ועסקיים הם מהלכים מסקרנים כיוון שיש בהם קו חשיבה של כל אחד מהצדדים שאינו דומה כלל של הצד השני.

נושאי עיסוק בתחום הליטיגציה

כל אדם שמקים את העסק שלו ללא קשר לתחום העיסוק שלו, שומר על התדמית ועל המוניטין שלו לאורך שנים. אם נוצר מצב שיש סכסוך עם ספק או גורם אחר כמו שותף עסקי, הדבר עלול לסכן את שמו הטוב של העסק וליצור השלכות.

במקרים הללו, בעל העסק מעוניין לפתור את הבעיה לפני שהיא מידרדרת ולכן הוא שוכר את שירותיו של עו"ד ליטיגציה שיסייע לו. בשלב הראשון עורך דין זה חייב להכיר את העסק באופן מפורט ומדויק, כדי להבין את שיטת העבודה שלו, את דרכי הפעולה שלו ליצירת הכנסות ורווחים ואת הבעיה לטווח הרחוק שקיימת כעת בעסק לאור ההתנהלות עם הגורם הבעייתי.

טיפול בהמשך ההתנהלות הנכונה של העסק

האסטרטגיה הניהולית נשמרת בקפידה על ידי עו"ד ליטיגציה ששומר על האינטרסים של הלקוח שלו ובהתאם למקרה הוא פונה בשלב הראשון במכתב לצד השני, כדי להגיע להסכמות ללא הגעה לבית המשפט וללא גרימת נזקים ללקוח שלו.

אם מהלך זה לא צלח, אין ברירה אלא להגיע לבית המשפט ולנהל את המהלך המשפטי. בהתנהלות המשפטית עו"ד ליטיגציה מרכז את כל המידע שיש בידיו כדי לשכנע את השופט עד כמה מהלכיו הלא אחראים של הצד השני יוצרים נזק שעלול להיות בלתי הפיך.

התנהלות בבית המשפט

יש מקרים שבהם ההליך המשפטי עובר לאופציה של גישור שהוא הליך מהיר לפתרון הבעיה. אם הצדדים מגיעים להסכמות וחותמים על המתווה של המגשר, פסק דין זה מקבל תוקף משפטי. אך אם אין הסכמות, הדיון ממשיך לכותלי בית המשפט.

אם יש לכם בעיה הקשורה לתחום הליטיגציה, כתבו לנו את הפרטים שלכם ועורך דין מומחה ואמין בתחום זה, ישמח לשוחח אתכם ולהעניק לכם את מלוא הסיוע.

מאמרים קשורים

הסכמי יבוא

עו"ד ייעוץ משפטי

אנשים פרטיים ואנשי עסקים זקוקים בצמתים רבים בחייהם לאופציה של ליווי משפטי. ההיבט המשפטי אינו עניין של מה בכך ולכן

חברה בנאמנות עורך דין

אנשים פרטיים ואנשי עסקים מקימים לא אחת חברות אך הם אינם מעוניינים לחשוף את זהותם ולכן הם מקימים חברה שמופעלת

משרד עורכי דין פירוק חברות

העיסוק בנושא פירוק חברות הוא מורכב כיוון שיש לכך קריטריונים מיוחדים שקבעה רשות התאגידים בנושא זה. פירוק חברות בפועל רק