העיסוק בנושא פירוק חברות הוא מורכב כיוון שיש לכך קריטריונים מיוחדים שקבעה רשות התאגידים בנושא זה.

פירוק חברות בפועל

רק משרד עורכי דין פירוק חברות שהם בעלי התמחות בתחום פירוק חברות, יכול ללוות לקוח שיש לו בעיה בנושא זה. עורך דין שיקבל ממנו את מלוא המידע, יוכל לבצע הליך זה מתחילתו ועד סופו.

חברות שיכולות על פי החוק לבצע הליך פירוק:

  • חברה שהוקמה לפני פרק זמן קצר או ארוך, אך מרגע הקמתה ולאורך כל השנה הראשונה ממועד הקמתה לא ביצעה כל פעילות כלכלית וזאת על פי הרישומים ברשויות המס. או לחלופין לאורכה של כל השנה האחרונה כל הדיווחים שלה לרשויות כמו מס הכנסה ומע"מ הם אפס בהיעדר הכנסות.
  • חברה שהגיעה למצב של חובות כספיים כבדים ולכן אינה מסוגלת לשלם אותם. חברה מסוג זה היא חדלת פירעון ולכן משרד עורכי דין פירוק חברות ילווה אותה בתהליך של ההכרזה עליה כפושטת רגל וביצוע של הליך התשלומים, על פי תוכנית הפירעון שיקבע עבורה משרד הכונס הראשי בהתאם לגובה חובותיה וההסדר שייקבע עם הנושים.
  • פירוק של חברה על פי העיקרון של הצדק ושל היושר.
  • אדם שהוא בעל מניות בחברה, אך החליט להפסיק את הפעילות העסקית בה, כיוון שהוא מעוניין לצאת לגמלאות ואין לו למי להעביר או למכור את העסק.

עו"ד לפירוק חברה

משרד עורכי דין פירוק חברות נוקט בכמה צעדים וזאת בהתאם למקרה.

  • אם מדובר בצעד טכני עקב חוסר פעילות, פונים לרשות התאגידים ומסדירים נושאים כספיים מולם אם נותר חוב של אגרות ולאחר מכן מבקשים לבצע את פירוק החברה בפועל.
  • אם מדובר במקרה של פשיטת רגל, על החייב לשלם חלק מחובותיו ולאחר מכן אפשר לבקש את קבלת צו ההפטר ואת פירוק החברה.

אם אתם מעוניינים לבצע בפועל הליך של פירוק חברה, חשוב שתבצעו זאת באמצעות עורך דין הראל פלג אמין בעל ידע רב בתחום זה, על כל רבדיו והאפשרויות השונות על פי המקרה הספציפי. השאירו את פרטיכם ועו"ד מיומן ישוחח אתכם.

מאמרים קשורים

הסכמי יבוא

עו"ד ייעוץ משפטי

אנשים פרטיים ואנשי עסקים זקוקים בצמתים רבים בחייהם לאופציה של ליווי משפטי. ההיבט המשפטי אינו עניין של מה בכך ולכן

חברה בנאמנות עורך דין

אנשים פרטיים ואנשי עסקים מקימים לא אחת חברות אך הם אינם מעוניינים לחשוף את זהותם ולכן הם מקימים חברה שמופעלת

עו"ד ליטיגציה

עורך דין בוחר בהתמחות בתחום שמדבר לליבו ואחת הנישות המעניינות ביותר היא ליטיגציה וזאת עקב ההתנהלות בתחום העסקי והמסחרי שהוא