אדם שמעוניין לבצע הקמת חברה רשם החברות שהיא עסק חדש לחלוטין בתחום שבו הוא מעוניין לעסוק. או לחלופין מדובר בעסק קיים שהוא עוסק מורשה ולאור המחזורים העסקיים הגבוהים שלו עליו לעבור על פי דרישת רשויות המס מעוסק מורשה לחברה בע"מ.

היערכות לקראת פתיחת חברה בע"מ

כך או כך הקמה של חברה בע"מ אינו עניין של מה בכך וחשוב שבעל העסק יקבל הדרכה והכוונה מעורך דין אשר מתמקצע בנושא הקמת חברה ברשם החברות. הוא יסביר לו את המחויבות של בעל מניות וכל דירקטור, כדי שיבין את המהלך שהוא מעוניין לבצע באופן מלא.

הכנת מסמכים עבור הקמת חברה

לצורך הקמת חברה רשם החברות, מכין עורך הדין המומחה לנישה זו, כמה סוגי מסמכים. כמו לדוגמה רישום חברה ברשם החברות, תקנון, מינוי דירקטורים ועוד. הלקוח שמגיע למשרדו של עורך הדין, מקבל הסבר על הניירת שהוכנה מראש ולאחר מכן הוא חותם על כל אחד מהמסמכים, כדי שיהיו בכולם חתימות מקוריות.

במסמכים הללו מציין עורך דין חוזים את שמה המבוקש של החברה על פי בקשתו של הלקוח. במקביל הוא בוחן במידע המקוון אם קיימת חברה בשם ספציפי זה אשר עוסקת בתחום הרלוונטי. קיומה של חברה בשם זה אשר עוסקת בתחום זהה או דומה, עלולה לגרום לכך שרשם החברות לא יאשר שם זה. לכן עורך הדין רושם מראש שתי אפשרויות נוספות של שמות אופציונליים, עבור הקמת חברה רשם החברות.

רישום חברה ברשם החברות

קיימות שתי דרכים להעביר את המסמכים לרשות התאגידים, האחת היא הגעה פיזית של שליח למשרדי הרשות כדי לטפל בכך ולהמתין עד שרשם החברות מאשר את הקמת החברה, מודפסת התעודה הרשמית של החברה כולל ח.פ. שלה ומועברים כל המסמכים המקוריים החתומים.

אפשרות נוספת היא לשלוח את כל המסמכים באופן מקוון כולל אישור על תשלום האגרה ובתוך פרק זמן קצר מקבל עורך הדין את כל המסמכים באמצעות הדואר האלקטרוני.

אם אתה מעוניין להקים חברה, אשמח להעניק לך את כל המעטפת ולבצע את הפעולות הנדרשות.

מאמרים קשורים

רישום סימן מסחר בינלאומי

עסקים אשר פועלים בתחומים שונים, מבצעים מדי פעם רישום סימן מסחר בינלאומי, זה קורה בעיקר בחברות סטארט אפ אשר מפתחות

הסכמי יבוא

עו"ד ייעוץ משפטי

אנשים פרטיים ואנשי עסקים זקוקים בצמתים רבים בחייהם לאופציה של ליווי משפטי. ההיבט המשפטי אינו עניין של מה בכך ולכן

חברה בנאמנות עורך דין

אנשים פרטיים ואנשי עסקים מקימים לא אחת חברות אך הם אינם מעוניינים לחשוף את זהותם ולכן הם מקימים חברה שמופעלת