הסכמי פיינדר הינם ההסכמים הנפוצים ביותר בעולם העסקים וחברות הסטארט אפ. אחד האתגרים המרכזיים העומדים בפני אותן חברות הסטארט אפ הינו גיוס ממשקיעים הדורש לעיתים קרובות היעזרות בשירותיהם של אנשי הפיינדרים המתפקדים "כמתווכים" בין הצדדים בעסקה ומסייעים במציאת משקיעים פוטנציאליים.

מיהו FINDER?

הפיינדר הינו גורם בעל קשרים והיכרויות עם משקיעים פרטיים (אנג'לים), חברות, פרטיים וקרנות הון סיכון ומשמש כמתווך עבור החברה על מנת לאתר משקיעים פוטנציאלים או משווקים או מפיצים. לרוב, הוא מתוגמל בשווי כספי הנגזר מאחוזי העסקה או בסכום קבוע הנקבע מראש.
על מנת לבצע הסכם FINDER יש צורך להיעזר בשירותי עו"ד המומחה להסכם FINDER אשר יבצע עבורכם חוזה FINDER מקצועי ויעיל.

מניעת אי הבנות ומחלוקות בהמשך הדרך

במעמד ההסכם הפורמלי חשוב לשים לב לשלושה נושאים מרכזיים:
היקף שירותי המתווך – בתחילת ההתקשרות עם המתווך עליכם להיות מדויקים ביותר בכל מה שקשור להיקף שירותי המתווך. יש להבהיר כי המתווך אינו רשאי לנהל מו"מ בשמכם, אינו רשאי להציג את עצמו כפנים של החברה ולהתחייב בשמה.
בלעדיות – קבלת החלטה האם המתווך הוא היחידי והבלעדי או לא. במידה והוחלט כי למתווך ישנה בלעדיות חשוב לתחום זאת לתקופה מסוימת, לסוג ההשקעה וכו'. יש לקחת בחשבון כי מתווך בלעדי יבקש עמלת תיווך על כך בשל תרומות ליצירת הבאז השיווקי בקרב משקיעים או הגופים המתקשרים.

משקיעים מאושרים – חשוב שהמתווך יהיה זכאי לדמי תיווך אם העסקה עצמה התבצעה מול משקיע או גורם מאושר. על מנת לשמר על שליטת החברה באשר לזהותו של משקיע פוטנציאלי או גורם עיסקי מאושר, הכינו רשימת משקיעים או גורמים מאושרים אשר תהווה נספח להסכם ה – FINDER, כך שיהיה ניתן להוסיף מעת לעת משקיעים או גופים פוטנציאליים לרשימה.

מוזמנים לקרוא גם בנושא של פתיחת חברה בע"מ

הסכם FINDER

הגדרת השקעה, תקבולים ותמורה בהסכמי FINDER

השקעה – היזהרו מלהגדיר את המונחים עסקה או השקעה, על מנת למנוע סיטואציה שבה המתווך יטען לזכאות לעמלה בגין התקשרויות שאינכם התכוונתם אשר יעמדו לזכותו.
תקבולים – יש לוודא כי במידה וההתקשרות עם המתווך מסתיימת קודם לסגירת עסקה בין המשקיע והחברה, תוגדר תקופה נוספת בהסכם אשר תגדיר את התקופה בה, על אף סיום תקופת ההסכם עם המתווך המתווך יהיה זכאי לתשלום העמלה באם תסגרת עסקה בתקופה המוגדרת.. לרוב עסקינן בטווח זמן של בין שישה לשנים עשר חודשים לאחר גמר ההסכם.
תמורה – ההסכם צריך להגדיר באם המתווך יקבל את העמלה שלו במזומן, במניות או באופציות. ישנה אפשרות שבה העמלה תחושב בהתאם לסוג ההשקעה שלו בייחוד כאשר מדובר בהשקעה אשר במהלכה המשקיע הפוטנציאלי אף קיבל זכות לקנות מניות.

הסכמי FINDER עם עו"ד הראל פלג

משרדו של הראל פלג עורך דין חוזים והסכמים, הינו משרד בוטיק עם יחס אישי ואדיב, עו"ד הראל פלג, מבצע התאמה אישית עבור כל לקוח ולקוח בהתאם לצרכיו האישיים, כל חוזה FINDER מותאם אישית ושומר על האינטרסים של הלקוח.

לתיאום פגישת ייעוץ צרו קשר: